Dijital Medya Platformu

Artuklu Kaymakamlığı Vatandaşı Ekmeksiz Bırakmadı

0 256

 

Coronavirüs (Covid-19) salgını tetbirleri kapsamında bu hafta sonu ikincisi ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle Artuklu Kaymakamlığı ihtiyaç sahibi vatandaşları ekmeksiz bırakmadı. 

Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar Başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekibi günün ilk ışıklarıyla birlikte vatandaşların günlük zaruri ihtiyacı olan ekmeği ailelerin kapına kadar götürerek ekmek ihtiyaçlarını giderdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, “Vatandaşların bu tür durumlarda paniğe kapılmamalarını, böyle durumlarda her şeyden önce vatandaşların sağduyulu davranmalarını istedi.” 

Devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu kaydeden Gökpınar, vatandaşın en temel ihtiyacı olan ekmeği almak için vatandaşların sokağa çıkmasına gerek olmadığını belirtti. Kaymakam Gökpınar, “İçişleri Bakanlığımızın genelgesinin ardından Vefa Destek Grubumuzla yapılan planlama doğrultusunda ihtiyaç sahibi bölgelerde ekmek dağıtımını gerçekleştirdik. Koronavirüs vakasının yayılmasını önlemek için bu tür tedbirleri önemsiyoruz. Artuklu ilçemizde ihtiyaç sahibi ailelerimiz için her türlü çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku