Dijital Medya Platformu

Vali Yaman’ın 23 Nisan Mesajı

0 237

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Musatafa Yaman yayımladığı mesajında Koronavirüs nedeniyle bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlenmediği için tüm çocukların üzüntüsünü paylaştığını belirterek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularla kutluyorum dedi.
Yaman, “Ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan Günü’nü, Cumhuriyetimizin Kurucusu M. Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği olarak gördüğü, saflığın ve masumluğun timsali olan gelecekte ülkemizin sorumluluğunu devralacak çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirlere uyduğunuz, evinizde kalarak eğitime uzaktan devam ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bilmenizi istiyorum ki, bu sıkıntıları birlikte aşacağız. Bizlerde her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için sizlere gerekli desteği ve alt yapının sağlanması için büyük çaba içerisinde olacaklarını belirterek;

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, milletimizin ve bu günü anlamlı kılan Türk ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle tekrar kutluyorum” temennisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku