Dijital Medya Platformu

Korona; Çocukların 23 Nisan Sevincine Engel Olamadı

0 273

Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında okulların kapanmasıyla birlikte çocuklar evde kalıken, bu yıl 100’üncü yılı kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk nı çocuklar virüs tedbirleri nedeniyle ilk kez evde kutladı.

Aileler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarına yaşatmak için evin bir köşesini bayraklarla ve fenerlerle süsleyerek, çocuklarına 23 Nisan heyecanını yaşattı. Rengaren elbiseler giyen çocukların mutluluğu okudukları şiirlerle sanki okuldaymış gibi anı yaşadılar. Heyecan ve mutluluğu gözlerine yansıyan çocukların sevinci ise görülmeye değerdi.

Böyle bir anı yaşattıkları için anne ve babasına minnettar olduğunu belirten iklokul öğrencisi Meyra Erkar küçük kardeşi Yahya ile birlikte 23 Nisan şiirlerini okuyarak, bayrak salladılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı biz çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür eden Meyra, ayrıca kendisi gibi evde kalan tüm çocukların 23 Nisan Bayramınınıda kutlamayı ihmal etmedi.
Melodika eşliğinde 23 Nisan şiirini seslendiren Güneş Ersöz ise “Biz çocuklar her ne kadar 23 Nisan Bayramı’nı evde kutlamanın burukluğunu yaşıyorsak da 23 Nisan’a ulaşmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bir daha ki 23 Nisanları okulumuzda ve arkadaşlarımızla birlikte kutlayabilmek için sağlığımızı düşünerekten şimdilik evde kalmamız gerekiyor. Evet sıkıldık ama güzel günlerin bizleri beklediğine inancım tamdır” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku