Dijital Medya Platformu

Artuklu Belediyesi Boş Yolları Fırsata Çevirdi

0 248

Koronavirüs (Kovid-19) salgın tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağını fırsat bilen Artuklu Belediyesi çalışmalarına hız verek, mevcut caddelerde yenileme yaparken, ayrıca alternatif yeni servis yollarınıda hayata geçirmeye çalışıyor.

Merkez Artuklu Belediyesi ilçenin farklı noktalarında bulunan caddelerde bakım çalışmasına ağırlık vererek, Mardin AVM ve İl Müftülüğü arasında yer alan bağlantı yolda alt yapı ve asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ayrıca Artuklu trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan 13 Mart mahallesi Ataşehir civarından başlayarak, Mardin Devlet Hastanesine kadar olan bağlantıda açılacak yeni servis yolunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.
İlçenin sorunlarına cevap verecek çalışmalara hız verdiklerini belirten Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Koronavirüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma yasağını fırsat bilip çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. Vatandaşların evde kalarak yolların boş olması işlerimizi daha da kolaylaştırıyor. Bir taraftan salgın ile mücadeleye devam ederken diğer taraftan da yol bakım ve asfaltlama çalışmaları ile ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan yeni alternatif sevis yolları açmaya çalışıyoruz” dedi.

İlçede açacakları yeni bağlantı yollarla trafiği rahatlacaklarını kaydeden Başkan Tutaşı, “Büyüyen ilçemizin trafik sorununu çözme adına çalışmalarımız devam ediyor. İlçede yapımı devam eden alternatif yollar ile trafiktaki sıkıntıları minimuma indirmeyi hedefliyoruz. İlçemizin ulaşımını rahatlatmak adına bağlantı yollar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Belirli noktalarda yoğunlaşan araç trafiğinin önüne geçmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku