Dijital Medya Platformu

Yasağın 3. Gününde Artuklu’da Sessizlik Hakim

0 240

Mardin’in Artuklu ilçesinde Koronavirüs (Kovid-199) salgını tedbirleri kapsamındaki dört günlük sokağa çıkma yasağının üçüncü gününde de ilçenin en işlek cadde, sokak ve meydanları boş kaldı.

İçişleri Bakanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında, 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan edilen dört günlük sokağa çıkma yasağının üçüncü günündemerkez Artuklu ilçesinde sessizlik hakim oldu.
Koronavirüs salgını yaşanmadan önce ‘Toprağı atsanız yere düşmez’ misali Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde bulunan caddeler, sokaklar ve tarihi çarşılar yerli ve yabancı turistlerle dolup taşarken, Koronavirüs tedbirleri kapsamında illan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte buralar sessizliğe bürünürken fırıncı, eczane, belediye personelleri ve sağlık çalışanları gibi sokağa çıkma izni olanların dışında sokaklarda hiç bir insana rastlamak mümkün değil.

Emniyet ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında uygulama yaparak, kimlik ve izin belgesi sordu. İzin belgesi olmayanlara idari para cezası kesildi. Sokağa çıkma yasağının ramazan ayına rastlaması da sokağa çıkma yasağı uyulmasında etkili olduğu görüldü. Belediye ekipleri de halkın sağlığı açısından ilçenin genelinde dezenfekte ve temizlik çalışmalarına devam etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku