Dijital Medya Platformu

Benzine yeni İndirim geliyor

0 239

Petrol fiyatlarındaki dalgalı seyrin akaryakıt fiyatlarına yansıması da sürüyor. Son olarak 31 kuruşluk indirimin ardından 29 kuruşluk fiyat artışına gidilen benzine yeni bir indirim daha geliyor. Bu gece pompa fiyatlarına yansıması beklenen indirimin 9 kuruş olacağı tahmin ediliyor. İndirimin ardından İstanbul’da ortalama 5,09 liraya satılan benzinin litre fiyatı 5 liraya inecek.

Türkiye’deki akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını belirleyen Brent petrolün varil fiyatı yeni haftaya düşüşle başladı.

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş günü uluslararası piyasalarda yüzde 7,38 azalışla 20,58 dolardan işlem görüyor.Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 19,60 dolardan alıcı buldu.

Cuma günü 22,96 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 22,22 dolar seviyesinde tamamladı.

9 KURUŞ İNDİRİM GELİYOR
Petrol fiyatlarında yaşanan inişli çıkışlı seyrin iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması da sürüyor. Son olarak 31 kuruşluk indirimin ardından 29 kuruşluk fiyat artışına gidilen benzinde yeni indirim ihtimali ortaya çıktı.

yenisafak.com’a bilgi veren piyasa uzmanları benzine 9 kuruş indirim geleceğini ve indirimli fiyatların bu gece yarısı pompa fiyatlarına yansıyacağını öngörüyor.

9 kuruşluk indirimin pompa fiyatlarına yansımasıyla İstanbul’de benzinin litre fiyatı yeniden 5 lira olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku