Dijital Medya Platformu

Virüsün En Büyük Cefakarları ‘SağlıkÇalışanları’

0 111

Koranavirüs (Kovid-19) salgını, Mardin’de de görüldüğü andan itibaren canla başla hatta canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanları, ‘Önce Sağlık’ diyerek, en büyük risk grubunu oluşturmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ilk vakanın görüldüğü andan itibaren tereddüt etmeden görev yerlerini terk etmeyen sağlık çalışanları doktoruyla, hemşiresiyle ve hasta bakıcısıyla yek vucut olup, vatandaşların sıhhat ve selameti için full mesai yaparak kendilerini feda ederken; toplumun her kesimden tam destek alarak, moral ve motivasyon açısından hergün pencere ve balkonlardan dakikalarca alkışlanıyorlar.
Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de canları pahasına salgınla mücadelede ön sıralarda yer alan sağlık çalışanları, uzun saatler hastanelerde kendilerini korunma malzemelerine hapsederek, bitmeyen gecelerin izlerini yüzlerinde taşıyorlar.

Koronavirüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarının sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla bu izlerin ne kadar derin ve ne kadar hazin olduğunu görüyor ve şahit oluyoruz. Herkesin hastane kapısının önünden geçmeye bile korktuğu bu dönemde 7/24 saat esasına göre çalışan doktor, hemşire ve hasta bakıcıların bir çoğu evlerine gitmiyor, aileleri ve yakınları ile olan iletişimlerini online sistem üzerinden kurarak, hasret gidermeye çelışıyorlar.
Bizde Kır’atım Haber ailesi olarak, bu cefakar ve vefakar sağlık çalışanlarını bir kez daha alkışlıyor ve yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyoruz.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku