Dijital Medya Platformu

DİKA Genel Sekreterliğine Murat Erçin Atandı

0 322

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinde Yılmaz Altındağ’dan boşalan koltuğa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Ajansın Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin vekaleten atandı.

Eski Genel Sekreter Yılmaz Altındağ’ın 14 Nisan 2020 tarihinde Mardin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne atanmasıyla Ajans’taki görevinden 27 Nisan 2020 tarihinde görevden ayrılmasının ardından boşalan Genel Sekreterlik makamına 28 Nisan 2020 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Ajansın Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin vekaleten atandı.
Murat Erçin Kimdir :
1975 yılında Mardin Midyat İlçesinde doğan Erçin, ilk, orta ve lise eğitimini İskenderun’da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünden mezun olan Erçin, 1999-2010 yılları arasında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Etüt ve Planlama Mühendisi ve Birim Müdürü olarak görev yaptı. 2011 Yılında Dicle Kalkınma Ajansı’nda uzman personel olarak göreve başladı. 2011-2014 Yılları arasında Planlama Uzmanı olarak görevine devam eden Erçin, 2014-2015 Yıllarında ABD’de Cornell Üniversitesinde Sürdürülebilir Yerel ve Kırsal Kalkınma Alanlarında çalışmalarda bulundu. New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Nüfus Fonu Teşkilatında (UNFPA) profesyonel bir staj programına katıldı. 2016 Yılında Dicle Kalkınma Ajansında Dış İlişkiler ve Fonlar Birim Başkanı olarak görevlendirildi. Ajanstaki Görev süresi içerisinde TRC3 Bölgesinin sosyo ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaya yönelik birçok çalışma ve projede yer aldı.

Avrupa Birliği Programları ve diğer uluslararası fonlara yönelik olarak Bölge kamu ve sivil toplum kurum ve kuruluşlarının proje geliştirme ve yürütme çalışmalarına destek sağladı. AB projelerinin büyük bir bölümünde üstün başarılar gösteren Erçin evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce biliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku