Dijital Medya Platformu

Umut Kervanı Umut Olmaya Devam Ediyor

0 291

Mardin Umut Kervanı, Ramazan ayında da dur durak bilmeden yetim, mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere umut olmaya devam ediyor.

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de ortaya çıkan yeni Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle neredeyde her kesimin zor günlerin yaşandığı bu günlerde Vefa Sosyal Destek Gruplarına destek olmak amacıyla alan el ile veren el arasında köprü vazifesini gören Mardin Umut Kervanı, Ramazan ayında da muhtaçların umudu olmaya devam ediyor.
Yapılan faaliyler hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, on bir ayın sultanı olan mubarek Ramazan ayı bereketiyle Artuklu’da yüzlerce aileye gıda paketi ve nakdi yardımda bulunduklarını söyledi.

Yetim ve ihtiyaç sahibi aileleri önceden tespit ettikleri için yapılan yardımların zamanında yerine ulaştırdıklarını belirten Akman, “Yardımda bulunmak isteyen kişi, kurum ve kuruşlar bizden isim istiyor. Bizde daha önce tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi aileleri kendilerine bildiriyoruz yada yapacakları yardımları bize ulaştırıyor biz dağıtıyoruz” dedi.
Bu şerefli vazifeyi sürdürmekten büyük onur duyduklarını ifade eden Akman, “Amellerin ve iyiliklerin bire bin karşılık bulduğu bu mubarek ayda yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, onlara umut olmaya ve onların yüzünü güldürmeye devam ediyor ve edeceğiz. Bu görev meşakketli olsada bizi aşsa da yetim ve ihtiyaç sahipleriyle dertleneceğiz.

Her gün onlarca aile bizleri arıyor, bizden yardım talebinde bulunuyor. Bizde sizlerin yaptığı fitre, zekat, fidye ve sadakalarınızla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Siz de bir yetimin, bir muhtacın, bir mağdurun elinden tutun ve zor günün dostluğunu, kardeşliğini ortaya koyun ve bu yolda bizleri yalnız bırakmayın. Bu konuda bizleri vekil kılan iyilik hareketine katkı sunan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Rabbim yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımları bire bin olarak kabul etsin” temennisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku