Dijital Medya Platformu

Bakan Selçuk’tan vatandaşa uyarı: Kişisel bilgilerinizi sakın paylaşmayın

0 238

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, başta Kısa Çalışma Ödeneği olmak üzere sunulan hizmetleri suistimal etmek suretiyle kişisel bilgileri talep ederek kötü amaçlı kullanan kişi ve web sitelerine karşı dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok iş yerininin kapatımasıyla, vatandaşların çoğu ücretsiz izne çıkarıldı. Mağdur olan çalışanlara ise ise Kısa Çalışma Ödeneği ile maaşının belli bir bölümü verilmeye başlandı. Ancak bu durum fırsatçıları da harekete geçirdi.

Fırsatçılara inanmayın

Konuyla ilgili uyarıda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, başta Kısa Çalışma Ödeneği olmak üzere sunulan hizmetleri suistimal etmek suretiyle kişisel bilgileri talep ederek kötü amaçlı kullanan kişi ve web sitelerine karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Siber dolandırıcılara dikkat!
Özellikle siber dolandırıcıların Bakanlığımız ve İŞKUR’un adlarını ve logolarını taklit edebileceğini, sahte SMS’ler, sosyal medya reklamları, internet siteleri ve e-postalar ile bireylerin kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışabileceğine dikkat çeken Selçuk, “Kişisel kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku