Dijital Medya Platformu

Mutfak Tüpü Bayileri Vatandaşı Tüpsüz Bırakmıyor

0 259

 

İçişler Bakanlığı genelgesinde yer alan içme suyu dolum tesisleri ile içme suyu, gazete ve mutfak tüpü dağıtımını yapan şirketler açık olacağı belirlenmesi üzerine mutfak tüpü bayileride evlere sevis yaparak, vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına devam ediyor.

Merkez Artuklu İlçesinde bulunan mutfak tüpü bayi çalışanı Hasan Özen, yaklaşık 18 yıldır bu işi yaptığını belirterek, uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağıyla birlikte evlerine kapanan vatandaşların mağdur olamaması için sipariş üzeri evlere kadar servisi yaptıklarını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbiri elden bırakmadığına vurgu yapan Özen, “Virüs salgınından kendimi korumak için tüm tedbirlerimi alıyorum. Tüpü arabadan aldıktan sonra vatandaşın kapısına bırakarak, geri çekiliyorum. Müşteri de boş tüpü kapıya bıraktıntan sonra dolu tüpü içeri alıyor. Daha sonra bende boş tüpü ve ödemesini aldıktan sonra oradan uzaklaşıyorum. Böylelikle sosyal mesafeyi koruyarak, satış işlemini gerçekleştiriyorum” dedi.

Ramazan ayı nedeniyle mutfak tüplerine büyük talep olduğunu söyleyen Özen, “Malum İnsanlar oruçlu olduğu için gün boyu iftara büyük hazırlıklar yapıyorlar. Yapılan yemekler mutfak tüpü üzerinde piştiği için mutfak tüpleri uzun süre açık kalıyor. Buda beraberinde mutfak tüpü ihtiyacını doğuruyor.

Bizde vatandaşların mağdur olmaması için servisleri sıklaştırarak, ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Her ne kadar Artuklu’da doğalgaz mevcut isede eski Mardin’de olmadığı için halen mutfak tüpü ihtiyacı bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku