Dijital Medya Platformu

Mardin’de Tatlıcıların Ramazan Mesaisi Devam Ediyor

0 257

Mardin’de tatlıcıların koronavirüs nedeniyle uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağı ve Ramazan ayı mesaisi devam ediyor.

Kısıtlamanın dışında tutulan tatlıcılar, evden çıkamayan vatandaşların taleplerini karşılamak üzere sabahın erken saatlerinden itibaren tatlı üretimlerine başlıyorlar.

Özellikle Ramazan ayında yoğun olarak tüketilen ve sofraların vazgeçilmezi olarak bilinen tatlılar, koronavirüs salgınına rağmen üretimlerine aralıksız devam ediyor.

Merkez Artuklu ilçesinde yıllardır tatlı üretimi yapan Selahattin Yavuz, vatandaşlarımız özellikle ramazan ayında tatlı tüketmeyi gelenek haline getirdiğini belirterek, “Bizde bu talebi karşılamak için hijyen kuralları kapsamında üretimimize ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Koronavirüs salgına karşı tüm tedbirleri aldıklarını kaydeden Yavuz, “Bu kapsamda haftada en az iki defa iş yerimizi ilaçlıyoruz. Bütün üretim malzemelerimizi dezenfekte ediyoruz. Tüm önlemlerimizi aldıktan sonra üretime geçiyoruz. Koronavirüs günlerinde hijyen çok önemlidir. Buna önemli ölçüde dikkat ediyoruz. Evlere servis imkanımız var. İki günlük sokağa çıkma yasağında işyerimiz açık kalacak. Tatlı siparişi veren vatandaşlarımızın siparişlerini elemanlarımızın aracılığıyla kapılarına kadar götürüyoruz. Vatandaşlarımız siparişlerini akşama doğru bıraktıkları için dağıtımda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Onlardan ricam siparişlerini biraz daha erkene alsalar bizlerde rahat bir nefes almış oluruz. Tatlılarımız uzun süre tazeliğini koruyabiliyor. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku