Dijital Medya Platformu

İHH’dan ‘Afrika Kur’an-ı Kerim’ Kampanyası

0 297

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan ‘Afrika Kur’an-ı Kerim’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi tarafından başlatılan ‘Afrika Kur’an-ı Kerim’ kampanyası ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de hayırseverlerden destek bekliyor.

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Afrika’da yaşayan Müslümanların Kur’an-ı Kerim bulmada büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, özellikle dini derslerin verildiği medrese ve camilere Kur’an-ı Kerim ulaştırmak ve bu sıkıntıyı bir nebze olsun gidermek için böyle bir kampanya başlatıklarını söyledi.

Afrika’da hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin ellerinde yeterli miktarda Kuran’ı Kerim olmadığı için hafızlık eğitimleri almada zorluk çektiklerini kaydeden Başkan Timurağaoğlu; “Müslüman Afrika halkı misyoner çalışmalarına karşı medrese eğitimine büyük önem veriyor. Hatta Kur’an-ı Kerim bulamadıkları için farklı eğitim sistemleri geliştiriyor. Buna karşılık olarak bizde İHH olarak, Afrikalı Müslümanların kendi din ve kültürlerini devam ettirmelerine yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlarımız da bu kampanyaya dahil olarak, Müslüman Afrika halkına katkıda bulunabilirler. Mardinli hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku