Dijital Medya Platformu

Son Korona Hastası Taburcu Oldu

0 279

Yeni Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle pendami hastanesi olarak işlev gören Özel Mardin Park Hastanesinde tadevi gören son korona hastası olan 53 yaşındaki Doğan Türkmenoğlu alkışlar eşliğinde taburcu edildi.

Son birkaç gündür hastaneye başvuran hastalar arasında yapılan testler sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadığı için Özel Mardin Park Hastanesi yönetimi tarafından alınan kararla hastanede normalleşme sürecine geçildi.
Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada 53 yaşındaki Doğan Türkmenoğlu, yoğun bakımdaki 5 günlük tedavisinin ardından servise alınarak, burada da 9 gün tedavisi sürdü. 14 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuşan son hastamızıda taburcu etmenin sevincini yaşıyoruz denildi.
Karantina süresini evde devam ettirecek olan Türkmenoğlu, “Daha önce bu virüsün belirtileri ile hastaneye başvurdum. Yoğun bakımda yanımda kalan diğer hastaların iyileştiğini imrenerek izliyordum. Ben de iyileşeceğim günün hayalini kuruyordum. Çok şükür tedavi sürecinde büyük moral eşliğinde sağlığıma kavuştum. Bugün de taburcu olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku