Dijital Medya Platformu

Mardinde Gençler Gezmenin Tadını Çıkardı

0 250

40 günlük kısıtlama sonrası çocuklar parklara koşarken, geçler de Mardin’in tarihi mekanlarında ve sokaklarında gezmenin tadını çıkardı.

Türkiye’de ilk Koronavirüs (Covit-19) vakasının görülmesinin ardından ülke genelinde hızla alınan tedbirler kapsamında yaklaşık 40 gün önce 65 yaş ve üzeri olduğu gibi 20 yaş altındaki çocuk ve gençlerede sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyeleri, yeni tip korona virüs (Covit-19) salgını nedeniyle 40 gündür eve kapanan normalleşme süreciyle birlikte bugün sokağa çıkan genç ve çocuklar için dün il genelindeki parklarda ve tarihi makanlarda kapsamlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün çocuklar parklara koşarken geçler ise Mardin’in tarihi mekanlarını, sokaklarını ve çarşılarını tercih etti. Sıcak havaya aldırmayan gençler Mardin’in tarihi mekanlarında özçekim yaparak günün tadını çıkardı.

Mardin’in tarihi birinci caddesinde uzun aradan sonra ilk defa tarfik yoğunluğu yaşandı.

40 gün aradan sonra evden çıkmanın keyfini yaşayan Ahmet Deveci, 40 gündür eve kapanarak, corona virüsünden korunmaya çalışıyordum. Elbette sağlık önemli ama cadde ve sokakları, Mardin’in tarihi mekanlarını ve özellikle arkadaşlarımı çok özlemiştim. Maskemizi takarak ve sosyal mesafeyi koruyarak günün tadını çıkardık. İnşallah en yakın zamanda sınıflarımızada kavuşuruz” temennisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku