Dijital Medya Platformu

Artuklu’da Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor

0 255

Artuklu Belediyesi eylem planı çalışmaları kapsamında ilçe genelinde bulunan yol bakım onarım ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda, İl Müftülüğü ile Mardin AVM arasında bulunan yaklaşık 500 metrelik cadde de yapılan zemin ve kaldırım çalışmalarının ardından son aşama olan asfaltlama serimide tamamlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, ilçe genelinde ihtiyaç duyulan bölgelerin planlı bir şekilde asfaltlandığını belirterek, 13 Mart mahllesinde bulunan yaklaşık 500 metrelik olan bu yolda yapılan asfaltlama çalışmaları ile mahallenin önemli bir sorununun giderildiğini söyledi.

Kaldırımlara aydınlatma direklerinide yerleştirdiklerini belirten Başkan Tutaşı: “Artuklu ilçemizde yeni caddeler ve yollar açarak altyapısını oluşturuyoruz. Vatandaşımızın çamura ve toprağa batmadan evlerine rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız.

Cadde ve sokklarda asfaltlama, kaldırım ve aydınlatma gibi çalışmalarımız belirli bir program dahilinde aksatılmadan devam edecek. Sıcak Asfalt döktüğümüz caddelere ayriyeten 5 cm’lik asfalt tabaksı ile destekleyeceğiz. Çalışmalarımızı, vatandaşlarımıza söz verdiğimiz sürede tamamlayabilmek için mesai mefhumuna bakılmadan devam edecektir” dedi.

                                                                           Haber:(Halil YORĞUN)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku