Dijital Medya Platformu

Vali Yaman’ın 19 Mayıs Mesajı

0 241

Mardin Valisive Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yaman mesajında, “Sevgili Gençler, bu bayramın sizlere hediye edilmesi aynı zamanda size büyük görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu, müreffeh ve kalkınmış bir ülke bırakmak için inanıyorum ki çok çalışıyorsunuz.

Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır” dedi.
Cumhuriyetimizi daha ilerilere taşımak için sizlere çok büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor diyen Yaman; “Sizler, gelecekte ülkemizin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları, bilim insanları ve siyasetçileri olacaksınız. Koronavirüs Salgını bütün dünya da olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkilerini gösterdi.

Bu sıkıntılı günlerimizi sağlıklı atlatabilmemiz için alınan tedbirlere uyduğunuz ve evinizde kalarak eğitime uzaktan devam ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için sizlere gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız.”

Yaman, “Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı siz gençlerimizi selamlıyorum.”

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku