Dijital Medya Platformu

Mardin İHH İhtiyaç Sahibi Bir Ailenin İmdadına Yetişti

0 290

İhtiyaç sahibi vatandaşların dertlerine derman olmaya devam eden Mardin İHH İnsani Yardım Derneği eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşayan bir aileye yardım elini uzattı.

Oturulamayacak durumda olan evleri için incelemeler yapan Mardin İHH İnsani Yardım Derneği yaptığı girişimler sonucunda, Merkez Artuklu ilçesinde bulunan 5 nufuslu ailenin evlerini kısa sürede tadilattan geçirerek oturulabilecek hale getirdi.
Ev eşyalarıyla birlikte gözden geçirilen evin baştan sona yenilendiğini belirten Mardin Genç İHH Başkanı Hamdullah Aşar, ihtiyaç sahibi kişilerin hayatlarına dokunduklarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Eve her giriş çıkışlarında hane halkı tarafından dualarla uğurlandıklarını ifade eden Aşar, “Bu da bizi oldukça mutlu ediyordu. Çok zor koşullarda yaşayan ailenin evini bakım ve onarımdam geçirdikten sonra mutfağından oturma odasına kadar her köşesini yenileyerek, dayayıp döşedik. Yeni evlerine kavuşan ailenin mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

İsmini vermek istemeyen çaresiz baba ise “Bizim gibi evi olmayan ve evi kötü durumda olan birçok aile var. Biz de böyle bir evde yaşıyorduk. Çocuklarım da çok mutsuzdu. Allah sizden razı olsun. Artık çocuklarım ve biz hayata daha mutlu bakıyoruz. Bizim gibi ihtiyaç sahiplerinin yalnız olmadığını görmek çok gurur verici” diye konuştu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku