Dijital Medya Platformu

SOYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI

0 295

Korona virüs tedbirleri kapsamında yaklaşık üç aydır kapalı tutulan camiler bugün kılınan İlk cuma namazı ile birlikte kademeli olarak tekrar ibadete açıldı.

Mardin’in yaklaşık yüz elli camisinde yeniden eda edilen cuma namazına vatandaşlar akın ederek camileri doldurdu.
Artukoğullarından Diyarbakır meliki Kutbettin İlgazi tarafından 1199 yılında yapılan Mardin Ulu Cami, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle 16 Mart’ta toplu ibadete kapatılmıştı. Bugün cuma namazı ile birlikte tekrar kademeli olarak ibadete açılan camide daha önce cami görevlileri tarafından işaretlenmiş avluya namazlıklarını sererek namaza durdu. Yüzlerce kişi tarihi caminin avlusunda sosyal mesafe kurallarına göre cuma namazını kıldı.

Aylardan sonra camide cuma namazını eda eden cami cemaatinden Yaman Kavak, “Tekrar bizi camilere kabul eden Allah’a hamdolsun. Çok mutluyuz. Allah herkesin cuma namazını kabul etsin. Bundan önce kendimizi öksüz, yetim gibi hissediyorduk. Ben 7 yaşımdan beri camide namaz kılıyorum. 40 yaşındayım. 2 buçuk aydır kendimi öksüz ve yetim gibi hissediyordum” dedi.

                                                                              Haber :(Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku