Dijital Medya Platformu

Yaz Meyve Sebzeleri Tezgâhlardaki yerlerini aldı

0 279

Havaların ısınmasıyla birlikte yaz meyve sebzeleri tezgâhlardaki yerlerini alarak, görücüye çıktı.

Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde hem göze hem de mideye hitap eden yaz meyve sebzeleri manav ve bakkalların tezgahları süsleyerek, vatandaşlarında iştahını kabartmaya başladı.
Nisan ay’ı boyunca bölgemizi bir türlü terk etmesini bilmeyen soğuk hava dalgası Yaz mevsiminin ilk ay’ı olan Haziran ile birlikte bölgemizi terk ederek, yerini sıcak hava dalgasına bıraktı. Isınmaya başlayan havalarla ardından meyve sebzeler daha da ucuzlaması gerekirken, etiketlerdeki yüksek tefiyatlar ise gözlerden kaçmadı.

Bu güne kadar sera sistemiyle yetişen ve yüksek fiytlarla satılan meyve sebzeler, tarlalarda toprakla buluşarak ilk hasatları yapıldı. Yaz meyvelerinin vazgeçilmezleri olan erik, çağla, karpuz, kavun, kaysı, kiraz, çilek, yeni dünya ve ananas tezgâhları renklendirirken, vatandaşlara göre fiyatların hala el yaktığı belirtildi.
Satışlardan memnun olan pazarcı esnafı ise “Havalar ısındıkça fiyatlar daha da ucuzlayacak. Şu an taze ve mevsiminde çıkan meyvelere çok talep var.

Fiyatlarda şuanda her ne kadar artış görünüyorsada önümüzdeki günlerde ucuzlayacağını ümir ediyoruz. Tabi ucuzladıkça vatandaşda daha çok rağbet gösterecek. Kapuzun fiyatı 2 liraya kadar düştü. Kavun 4-5 lira arasında alıcı buluyor. Domates salatalıkda 4-5 lira arası değişiyor. Ürünlerimiz genellikle başka şehirlerden geldiği için nakliye komisyoncu derken fiyatlar yükseliyor. Geçen yıla oranla ürünlerde bir azalma görülmektedir. Ürün az olunca haliyle fiyatlarda yükseliyor. Vatandaş manav ve pazarlara gelinci fiyarlar biraz yüksek olsada tezgahlarda istediği ürünü rahatlıkla bulabiliyor” dedi.

                                                                                Haber:(Halil YORĞUN)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku