Dijital Medya Platformu

Zınnarda Çıkan Yangında 5 Dönümlük Tarla Kül Oldu

0 284

Mardin’de bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık 5 dönümlük tarlada çıkan yangında çok sayıda meyve ağacı yanarken, henüz tarladan toplanmamış tonlarca buğday ise göz göre göre kül oldu.

Merkez Artuklu ilçesi zınnar mevkiinde bulunan vadisafa mahallesinde çıkan yangında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında yaklaşık 5 dönümlük tarlada çok sayıda meyve ağacı yanarken, sümbül halindeki tonlarca buğday ise gözler önünde kül oldu.

Saat 13.00 sıralarında çıkan yangına mahalleli kendi imkanlarıyla seferber oldu. Kazma, kürek ve su bidonlarıyla yangını söndürmek isteyen mahalleli müdahale anında tehlikeli anlar yaşadı. Rüzgarın şiddetiyle hızla etrafa yayılan yangın meskenlere ulaşmadan kendiliğinden söndü.

İtfaiye ekiplerinden yakınan mahalle sakinleri “Anında haber vermemize rağmen itfaiye, yangın söndükten sonra ancak gelebildi. 5 kilometrelik mesafede çıkan bu yangına zamanında ulaşmayan ve müdahale edemeyen bir itfaiyenin neye yaradığını bir türlü anlam veremediklerini söyledi.”
Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku