Dijital Medya Platformu

İHH Mardin Ekibi Bingöl Deprem Bölgesinde

0 289

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşanan 5,6 depreminin ardından hemen deprem bölgesine intikal ederek yardım ve afet çalışmalarına destek vermeye başladı.

Bundan yaklaşık iki önce Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,6 şiddetinde deprem meydana gelmiş ve depremin ardından çok sayıda artçı depremler yaşanarak, özellikle kırsal bölgelerde çok sayıda ev ve işyerinde hasarlara neden olmuştu.

Deprem haberi alınması üzerine Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu’un talimatıyla Bingöl’ün Karlıova ilçesine bir Arama Kurtarma Ekibi sevk edildi. AFAD ekipleriyle koordineli bir şekilde çalışmalarına başlayan İHH ekibi, çadır kurma, barınak imkanı sağlama ve acil ihtiyaç malzemelerini ulaştırmanın yanında gıda dağıtımınıda gerçekleştiriyor.

Timurağaoğlu, “İHH olarak her zaman göreve hazır olduklarını belirterek, Bingöl’e giderek arama, kurtarma ve yardım ekibinde yer alan İHH ekibine teşekkür etti.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku