Dijital Medya Platformu

Pandemi Sonrası Mardin İHH’da ilk Toplantı

0 301

Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği pandemi sonrası başlayan normalleşme süreciyle birlikte yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Teşkilat Başkanı Süleyman Demir Başkanlığında toplanan yeni yönetim kurulu üyeleri tanışma faslının ardından Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ve Ramazan ayı boyunca yapılan faaliyetler ele alınarak değerlendirildi.
Yapılan istişare ve değerlendirme toplantısında konuşan Demir, Koronavirüs salgını nedeniyle bir türlü bir araya gelemediğimiz yeni yönetim kurulu üyelerimizle normalleşme süreciyle birlikte bir araya gelerek, Mardin İHH olarak bugüne kadar yaptığımız ve bundan sonra da yapacağımız faaliyetleri değerlendirdiklerini söyledi.
Açıklamasının devamında Demir, “Koronavirüs salgını nedeniyle yeni yönetimimizle bir araya gelememiştik. Kısmet bugüneymiş. Ama pandemi sürecinde de çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Kadın Kolları Başkanlığımızla, Yetim ve Genç İHH Birimlerimizle ve gönüllülerimizle neredeyse ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza ulaştık. Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Yaptığımız yardımlarla onların dertlerine ortak olduk. Ramazan ayı boyunca iftarlar dağıttık. Ramazan Bayramında yetim ve kimsesiz çocukları sevindirdik. Ev ziyaretleri gerçekleştirdik. Bundan sonrada çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.
Başkan Demir “Önümüzde Kurban Bayramı var. Kurban Bayramında neler yapabileceğimizi neler yapmamız gerektiğini konuştuk mütalaa ettik. İHH’nın Mardin’de daha çok hizmet edebilmesi, daha çok dezavantajlı vatandaşlara ulaşabilmesi noktasında gereken koordinasyonları sağlaması adına birtakım kararlar aldık. Yeni kurulan yönetimimizle Mardinimize inşallah daha güzel hizmetlerde bulunacağız. Pandemi sonrası yeni yönetim kurulumuzla yüz yüze yaptığımız ilk toplantıydı. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku