Dijital Medya Platformu

Hayırsever İş Adamı Çocukları Sevindirdi

0 441

Mardinli hayırsever iş adamı Aydın Kerelti, doğup büyüdüğü çabuk mahallesinde bulunan yoksul ve ihtiyaç sahibi olan yaklaşık yüz çocuğa ayakkabı yardımında bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle babaları işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi konumuna düşen çocuklara gönderilen çeşitli renk ve ebatlardaki ayakkabıları mahalle muhtarı Ferhan Çalhan tarafından dağıtıldı.
Gönderilen ayakkabıları çocuklara dağıtan mahalle muhtarı Çalhan, mahallemizde doğup büyüyen, ilk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamlayan iş adamı Kerelti’in yapmış olduğu bu duyarlı davranışından dolayı kendisini kutluyorum dedi.

İş adamı Kerelti’yi yakından tanıdığını belirten Çalhan, “Merkez Artuklu ilçesinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu şimdiki adıyla Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök Ortaokulunda aynı sınıfta okuyorduk. Aydın, beden eğitimi dersine yırtık spor ayakkabıyla girdiği için beden eğitimi öğretmenimiz ona kızmış ve spor ayakkabı almadan dersime girmeyceksin demişti. Aydın’da spor ayakkabı alamadığı için o eğitim dönemi boyunca beden eğitimi dersine girememişti.

O acıyla büyüyen Aydın, Üniversiteyi bitirdiği halde ticarete atılarak, hayatını idame ettiği İzmir’de ilk işi bir ayakkabı fabrikası kurmak oldu. Hemen hemen her yıl yoksul ve ihtiyaç sahibi çocukları gözeterek, dağıtılmak üzere bana belirli miktarda ayakkabı gönderiyor. Bende burada onun adına çocukları sevindiriyorum. Çocukların mutluluğu bizleride mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Çalhan, “Fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ayakkabı yardımında bulunan hayırsever iş adamı Aydın Kerelti’ye bu duyarlı davranışından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku