Dijital Medya Platformu

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığında Görev Değişikliği

0 294

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile 18 İl’in Cumhuriyet Başsavcısının görev yerleri değiştirildi.

Buna göre Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Ahmet Bektaş’ın yerine Tokat Başsavcısı Dr. Aydın Turhan atandı. Kararnameyle birlikte Adli Yargıda 4 bin 261, İdari Yargıda 465 Hakim ve Savcı ile 18 Cumhuriyet Başsavcısının görev yerleri değiştirildi. Kararnamede Tokat Başsavcısı Dr. Aydın Turhan Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanmış oldu.

İstanbul ve Ankara’da değişiklik olmadı. HSYK Yaz Kararnamesi’nde İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısı yerini korudu. Adana Başsavcısı Bilal Gümüş oldu. Gaziantep Başsavcısı Ahmet Çiçekli oldu. Manisa Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz oldu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakimler ve Savcılar Kurulunun, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile yeni görev yerlerine atanan hakim ve savcılara başarılar diliyor, kararnamenin yargı camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku