Dijital Medya Platformu

Cami Cemaatine Branda Sürprizi

0 331

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta toplu ibadete kapatılan camilerin yeniden açılmasıyla birlikte, aşırı sıcağa rağmen Mardin’de dördüncü defa cuma namazı eda edildi.

Cuma namazını kılmak üzere Ulucami’ye akın eden vatandaşları cami avlusunda bir sürpriz bekliyordu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında üç haftadır aşırı sıcağa rağmen cuma namazını cami avlusunda kılan vatandaşlar cami avlusunun üstü baştan sona kadar brandalarla kapalı olduğu sürpriziyle karşılaştı.

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan Ulucami İmam Hatibi Süleyman Demir, başta oğlu Furkan Demir olmak üzere yeğenlerinide yanına alarak, cami avlusunun üstünü baştan sona kadar brandalarla kapatarak, böylelikle cemaatin güneşinten korunmaları sağlamış oldu.

Gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını dile getiren cemaat, memnuniyetlerini dile getirerek, “Allah hocamızdan razı olsun. Aramızda yaşlı, rahatsız ve güneş ışınlarına karşı alerjisi olanlarımız var. Bu kadar emek harcayarak, bizlere bu güzel hizmeti sunan hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Bu gün namazımızı serin bir ortamda kılma imkanı bulduklarını söyledi.”
Cami İmamı Süleyman Demir İse üç haftadır cemaatimiz güneşin altında namaz kılıyor. Bizde bir çözüm bulabilirmiyiz diye düşündük. Sonunda böyle bir sonuca ulaştık. İyiki cami avlusunu bu şekilde kapattık. Cemaatin arasında yaşlı, çocuk ve güneşe karşı rahatsızlığı olan vatandaşlarımız var. Böylelikle onların rahat bir ortamda namaz kılmalarını sağladık. Cemaatimize faydalı olabildiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.
Vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında dördüncü kez cuma namazını kılma bahtiyarlığını yaşadı. Camilerde belirtilen alanlar ve avlularda sosyal mesafeye uyularak dördüncü cuma namazlarını eda eden vatandaşlar, görevliler tarafından maske kontrolünden sonra cami avlusuna alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku