Dijital Medya Platformu

LGS Sınav Heyecanı Sona Erdi

0 288

Milli Eğitim Bakanlığın (MEB) 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavın Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de başarılı bir şekilde tamamlandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen sınava öğrenciler, maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek, iki oturumdan oluşan LGS sınava katılım sağladı. Sınav öncesi öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu.

Velileriyle sınava girecekleri okulların önlerine gelen öğrenciler güvenlik kontrolünden sonra okulların bahçelerine alındı. Veliler ise okulların bahçelerine alınmadı. Okul dışında kalan veliler ise parklarda ve ağaç gölgelerine sığınarak, sınava giren öğrencilere bol bol dua okudu.
Öğrenciler, sınav salonlarına tıbbi maskeyle girdi. Sınavda ise maskelerini çıkarabilecek. Yerlerine oturmaları ve diğer öğrencilerle aralarında sosyal mesafe sağlanmasının ardından isteyen öğrenciler maskesini çıkarabildi. Sınavda, soru kitapçıklarını dağıtan görevliler eldiven kullandı.
İlk oturumdan oluşan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavı öğrenciler birinci oturumda sözel bölümden ikinci oturumda ise sayısal bölüm derslerinden sınava tabi tutuldu.

Türkiye saati ile 09.30’da başlayan ilk oturumun sözel bölümünde öğrencilere 75 dakikalık süre arfında 50 soru yöneltildi. İkinci oturumun sayısal bölümünde ise öğrencilere 80 dakikalık süre zarfında 40 soru yöneltildi. İki oturum arasındaki 45 dakikalık zaman diliminde öğrenciler görevliler tarafından okul bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyacakları şekilde gerekli tedbirler alındı. LGS sınavı 12.50’de sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku