Dijital Medya Platformu

Mardin İHH Suriyeli Aileye Sahip Çıktı

0 356

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği tarafından yoksul ve ihtiyaç sahi ailelere yapılan yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Mardin Genç İHH tarafından yapılan saha çalışmaları kapsamında önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi Suriyeli bir ailenin evini onardıktan sonra ev eşyası yardımında bulundu.

Suriye’de çıkan iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınan 5 çoçuklu Suriyeli aile 2 yıl Kızıltepe’de kaldıktan sonra akebinde merkez Artuklu ilçesi Diyarbakırkapı mahallesine yerleşerek, yapılan yardımlarla ayakta durabildi. Bombardıman sonrası yaralanan baba, ailesini yanına alarak, Türkiye’ye yerleşti.

Merkez Artuklu ilçesi Diyarbakırkapı mahallesinde nemli ve rutubetli bir evde 5 çocuğuyla yaşayan Suriyeli aileye Mardin Genç İHH sahip çıkarak, hayırseverlerin yardımıyla evi onardıktan sonra baştan sona dayayıp döşedi.

Tadilatı tamamlandıktan sonra evin tüm ihtiyaçlarıda karşılandığını ifade eden Mardin Genç İHH Başkanı Hamdullah Aşar, yaptığımız saha çalışmaları kapsamında Suriyeli bir ailenin zor şartlar altında yaşadığını haberini aldık. Aileye ulaştığımızda çalışamaz durumda bir baba, evin tüm yükünü yüklenmiş bir anne ve henüz yaşları küçük 5 çocuklu ailenin kullanılamaz bir evde yaşadıklarını gördük. Ev harabe denilebilir bir haldeydi.

Hayırsever vatandaşlarımızın yardımıyla kısa sürede evi tamamen onardıktan sonra oturulabirlir bir hale getirdik. Çok şükür, evin neredeyse tüm ihtiyaçlarını da tedarik ettik” dedi.

Yoksulu ve ihtiyaç sahibi aileleri gözetmenin bir insanlık görevi olduğunu aktaran Aşar, “Nihayetinde insan olmamızın bir gereği olacak ki bu tabloya seyirci kalamazdık. Komşularının yardımıyla geçinen bu aileye yardım etmek kaçınılmazdı. Derneğimizinde en öncelikli misyonu olan yardımlaşma kültürünü bir insani görev olarak addettik. İmkanlar çerçevesinde bu tür insanı yardımları sürdürmeye davam edeceklerini söyledi.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku