Dijital Medya Platformu

Vatandaşlar Hak Ettikleri Doğalgaza Kavuşuyor

0 319

Nur mallesinde ikamet eden vatandaşlar yıllardır özlemini çektikleri doğalgaza kavuşuyor.

Resmi kurumların ve okullar bölgesi olan Diyarbakır yolu ve kampüse yakın bölgede bulunan konutlara Artuklu Belediyesi ile Akmercan Doğalgaz Şirketinin birlikte yürüttükleri çalışlmalar sonucunda ilk kazma vurularak doğalgaz çalışmaları başladı.

Merkez Artuklu ilçesi Nur mallesinde ikamet eden vatandaşların talepleri üzerine bundan yaklaşık iki ay önce yaptığımız “Vatandaş Doğalgaz İstiyor” haberi üzerine Artuklu Belediyesi ile Akmercan Doğalgaz Şirketi harekete geçerek, bölgede doğalgaz boru döşeme hattı çalışmalarını başlattı. Böylelikle bu bölgede bulunan 25’e yakın bina ve bin’e yakın daire uzun bir aradan sonra önümüzdeki günlerde doğalgaza kavuşmuş olacak.

Aynı mevkide bulunan 8 binada kışmevsiminde herhangi bir ısınma sistemi mevcut değildi. Bu çalışmayla birlikte hem bu binalar hemde burada bulan İl Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Artuklu Üniversitesi Öğrenci Yurtları, Özel Kurumlardan Sınav Okulları ve Final Akademi Anadolu Lisesi gibi resmi kurumlarda doğalgaza kavuşacak ve her kış mevsiminde kömürle ısınan bu binalardan çıkan duman kitlesinden oluşan hava kirliliğinin önünede geçilmiş olacak.

Bu çalışmayla birlikte neredeyse yenişehir bölgesinde bulunan mahallelerin tamamı dağalgaza kavuşmuş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku