Dijital Medya Platformu

YEŞİLLİ’DE VATANDAŞ SUSUZLUKTAN İSYAN ETTİ

0 24

Mardin’in Yeşilli İlçesine bağlı Gül Mahallesi’nde çeşitli nedenlerden dolayı 45 gündür akmayan sular vatandaşları canından bezdirdi. Defalarca bir önceki Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a, MARSU yetkililerine bildirmelerine rağmen su sorununa çözüm üretilmediğini belirten Yeşilli ilçesinin Gül Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar 45 gündür sularımız akmıyor, perişan olduk;  tankerle, traktörlerle, araçlarımızla su taşımaktan usandık.

Mahallenin büyük bir bölümünde yaklaşık bir buçuk aydır suların akmadığını ifade eden Fasih Tanış, su sorununu defalarca yetkililere bildirmemize rağmen bir sonuç alamadıklarını, özellikle yaz aylarının en sıcak günlerini yaşadığımız bu günlerde bu durumun çekilemez bir hal aldığını söyledi.

Koronavirüs salgını ile birlikte temizliğin ve hijyenin hayati bir önem taşıdığı bir dönemde suya ulaşmadıklarını, susuzluktan dolayı zor günler yaşadıklarını belirten Tanış, “Malumunuz koronanın üstesinden gelebilmek için temizlik şart ama malesef suyumuz olmadığı için bu dönemde çok zorluk çektik ve hala çekiyoruz. Yetkililerin bu durumu göz önünde bulundurmalarını ümit ediyoruz. Bu gerçekten açıklanacak bir durum değildir, Yetkililer sesimizi duysun istiyoruz” dedi.

Bu mağduriyetin giderilmesi noktasında yeni gelen Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mahmut Demirtaş’tan istirhamımız ve ricamızdır. Bu duruma bir an evvel el atsın istiyoruz. Bu konuda Sayın Valimize güvenimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku