Dijital Medya Platformu

MAÜ Rektörü İbrahim Özcoşar’dan15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

0 6

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,ülkemizin ve milletimizin iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine kasteden taşeron örgütün imza attığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünü münasebeti dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Özcoşar yayınladığı mesajında;
“Ülkemizin ve milletimizin iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine kasteden taşeron örgütün imza attığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünü idrak ediyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi, 2012 yılındaki yargı darbesi ile başlayan, 17-25 Aralık komplosuyla devam eden ihanetler zincirinin son halkasıdır. 15 Temmuz darbe girişimi, daha öncekilerden farklı olarak sadece yönetimi değil toplumun tamamını ele geçirmeyi amaçlayan bir teşebbüstür. Hiçbir darbe veya darbe teşebbüsü sırasında hedef alınmayan TBMM’nin hedef alınma sebebi de budur. Hainlerin o gece yaptıkları bütün planlar, bütün stratejiler, bu ülkenin geleceğini karartmak, millet iradesine pranga vurmak ve toplumu tamamen eline geçirerek istediği şekilde yönetmek üzerine tasarlanmıştı. Ama onlar, Allah’ın da bir hesabı olduğunu unutmuşlardı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkesine, iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkan ve iradesine vurulmak istenen zincirleri kıran milletimiz karanlık odakların tüm planlarını bozdu. Darbe girişiminin ilk anlarından itibaren milletimiz, tüm farklılıklarını bir tarafa bırakarak, darbecilere karşı yekvücut oldu. Yakın tarihimizin en büyük ihaneti, milletimizin kararlılığı sayesinde akim kaldı.

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece, milletimiz her kesimden insanıyla milli iradeye ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya örnek olacak şekilde gösterdi. Mehmet Akif’in “siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın” dizeleri, yazıldıktan yaklaşık bir asır sonra gerçek oldu. Bütün dünyaya örnek olacak şekilde darbenin karşısında duran ve kanlı darbe girişimini engelleyen bu millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. 15 Temmuz ihaneti ve milletimizin bu ihanete verdiği cevap, bizim için nesilden nesile aktarılması gereken kutlu bir emanettir.” ifadelerine yer verdi.
15 Temmuz gecesimilleti için gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahramanların asla unutulmayacağını vurgulayan Özcoşar,


“15 Temmuz 2016 gecesi şehit olan 251 kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır dilerken, o gece yaralananlardan tedavisi devam edenlere de acil şifalar diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku