Dijital Medya Platformu

Kızılay’dan Kurban Bağışı Çağrısı

0 63

Türk Kızılay Artuklu Yönetim Kurulu Üyesi Şehmus Arı, ilçede pandemi sürecindeki destekler ile kan ve kurban bağışı çalışmalarını anlattıkları çalışmalar kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Kızılay Artuklu Yönetim Kurulu Üyesi Şehmus Arı; Türk Kızılayı olarak her yıl olduğu gibi bu yılda vekaletle kurban bağışı aldıklarını belirterek, vekaletle kurban kestirmek isteyen herkesi Kızılay Artuklu Şubesi’ne davet etti.Arı; Bu kapsamda Türkiye genelinde büyük bir çalışma başlattık. İlimizde de stand açarak kurum ziyaretleri yapa-rak ve yurtdaşlarımıza duyurarak mazluma umut olmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz”dedi.
Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların, çalışan-ların STK’ların ve Kurban kesmek isteyen vatan-daşlarımızdan kurban vekaletlerini Kızılay’a vermelerini rica ediyoruz. Çünkü Kızılay’ın kurban bereketini yıl boyu yaşatacağını ifade eden Şehmus Arı; “Yurt içinde Kızılay’a bağışlanan kurbanlar din görevlileri eşliğinde, noter huzurunda, veteriner hekim gözetiminde İslami usullere göre Et ve Süt Kurumu işbirliği ile kesilmekte ve kesilen kurban etleri et konserve şeklinde yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.” dedi.

Türk Kızılayı 2020 yılı vekaletle kurban bağışı hakkında bilgilendirme yapan Arı; Kızılay birçok Ülkede ve Yurdumuzda zor durumdaki insanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor, devam edecektir! 2020 yılı vekaleten kurban bağış kampanyasının bu yıl ‘Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye” olduğunu belirten Arı, 2020 yılı kurban bağış bedeli ve hesap numaralarını aktardı.

KURBAN BAĞIŞLARINIZI BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. 168 ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK kizilay.org.tr yi tıklıyarak veya IBAN hesabımıza eft veya havale yaparak. Kızılay vekalet bedelleri ise yurt içi için 1050 TL yurt dışı için 850 TL olarak belirledi.Arayabilirsiniz. ŞUBE: IBAN:TR50 0001 0000 9288 8252 7750 01

TÜRK KIZILAY DERNEĞI ARTUKLU ŞUBESİ: ZİRAAT BANKASI MARDİN. Iban numarasına Havale veya EFT yapmak isteyen bağışçılarımız icin; Açıklama kısmına (Yurt içi veya Yurt Dışı) ibaresi ile birlikte TC No ve Telefon No eklenmesi rica olunur.
İrtibat Tel:05521681784Burdan tüm herkese çağrımızdır, yardımınızı bekleyen elleri boş bırakmayalım. Bir kurban, onlarca gönlün fethine sebeptir!

                                                                               Haber:(Halil Yorğun)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku