Dijital Medya Platformu

İHH MARDİN TEŞKİLATINA DESTEK ZİYARETİ

0 106

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı 2020 yılı ilk altı ayında yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere Mardin’de geniş kapsamlı toplantı gerçekleştirildi.

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Vekili ve Genel Sekreter Durmuş Aydın, Başkan Yardımcısı Vahdettin Kaygan, Teşkilât Başkanı Yakup Işık, Mali İdari İşler Başkanı Mahmut Yeşilyurt, Halkla İlişkiler Başkanı Cüneyt Kılıç, İHH İnsani Yardım Derneği Mardin İl Başkanı Mehmet Timurağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan İHH İnsani Yardım Derneği Mardin İl Başkanı Mehmet Timurağaoğlu pandemi sürecinde Mardin’de yapılan yardım faaliyetlerini anlatarak, birim başkanlarıyla her zaman sahada olduklarını söyledi.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda konuşan Timurağaoğlu, “Pandemi sürecinde işsiz ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kapılarını çalarak onlara yalnız olmadıklarını gösterdik. Kadın Kolları,Yetim Birimi, Genç İHH Başakanlarımızla ve gönüllülerimizle neredeyse ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza ulaştık. Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Yaptığımız yardımlarla onların dertlerine ortak olduk. Ramazan Bayramında yetim ve kimsesiz çocukları sevindirdik. Ev ziyaretleri gerçekleştirdik. Bundan sonrada çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Başkan Timurağaoğlu, “Önümüzde Kurban Bayramı var. Yurt içinde ve yurt dışında bulunan ihtiyaç sahibi ailere Kurban eti ulaştırmak için büyük gayret sarfediyoruz. Bu konuda hayırsever vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız var. Bize vekalet yoluyla bağışlayacakları kurbanlarını islam coğrafyasında zulüm altında bulunan mazlumlara ulaştıracağız” dedi.
Toplantının sonunda İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Vekili ve Genel Sekreter Durmuş Aydın, özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı İHH İnsani Yardım Derneği Mardin İl Başkanı Mehmet Timurağaoğlu’na ve yönetimine teşekkür etti.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku