Dijital Medya Platformu

Eğitime Destek Platformu Bileşenleri Bir Araya Geldi

0 321

Eğitime Destek Platformu Bileşenleri Bir Araya GeldiEğitime Destek Platformu Mardin İl Temsilciliği Bileşenleri düzenlenen toplantıda bir araya gelerek, toplantıda koronavürüs nedeniyle eğitime verilen ara sonrası 31 Ağustos’ta açılması beklenen yeni eğitim-öğretim öncesi yapılması planlanan konular ele alındı.

İlim Yayma Cemiyeti Mardin İl Başkanlığı hizmet binasında gerçekleşen toplantıda konuşan İlim Yayma Cemiyeti Mardin İl Başkanı ve Eğitime Destek Platformu Başkanı Necmettin Başboğa, amaçlarının öğrencilerimizin akademik ve manevi yönden alacakları eğitimlerle ülkemize ve milletimize faydalı, manevi değerlerimize saygılı birer fert olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.Açıklamasının devamında Başkan Başboğa, “Özelde İmam Hatip Okulları genelde tüm okullarımızı kapsayacak şekilde yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla öğrencilerimizin akademik eğtimlerinin yanında, manevi yönden alacakları eğitimlerle ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olarak yetişmeleri hususunda çaba sarfediyoruz. Bizler isteriz ki öğrencilerimiz velilerin desteğiyle tercihlerini Proje İmam Hatip Okullarından yana kullanmalarıdır. Çünkü hem akademik yönden başarı elde etmenin yanında manevi hassasiyeti olan bireyler olarak da yetiştirileceklerdir. Bu şekilde iki koldan eğitim almaları geleceğimiz açısından çok daha önemlidir. Diğer yandan tekrar karşımıza çıkacak olan seçmeli derslerde de siyer ve Kuranı Kerim derslerine daha ağırlık verilmesini temenni ediyoruz” dedi.
Başboğa, “6 yıldır faaliyet gösteren Eğitime Destek Platformu Temsilciliğimiz birçok başarıya imza atmıştır. Gece ve gündüz demeden öğrencilerimizin, okul idarecilerimizin ve okullarımızın her sıkıntısını gerekli mercilere ileterek, gidermeye çalıştık.
Bu konuda katkılarını eksik etmeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
İnşallah bundan sonraki süreci çok daha faydalı bir şekilde geçirerek çocuklarımızın daha donanımlı bir şekilde yetişmelerine katkı sağlayacağız.
İnşallah eğitim camiasında söz sahibi kişiler ve ilçe temsilcilerimizle birlikte yaptığımız bu toplantıdan çıkan kararların ivedilikle yerine getirilmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz”.
Toplantıya Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İl Müftüsü İsmail Çiçek, Eğitime Destek Platformu Başkanı ve İlim Yayma Şubesi Başkanı Necmettin Başboğa, ilçe temsilcileri, eğitimciler ve bazı dernek başkanları katıldı.
                                                                       Haber:(Halil Yorğun)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku