Dijital Medya Platformu

Mardin Büyükşehir Belediye Zabıtasından Koronavirüs Denetimleri

0 336

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliklerine gönderdiği ‘Koronavirüs Denetimleri’ konulu genelge kapsamında kent genelinde denetim yaptı.

Covid-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutulması amacıyla Mardin genelinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Denetimlere, toplu ulaştırma araçları ve taksilerle başlayan zabıta ekipleri, sosyal mesafe, maske, hijyen ve fazla yolcu alınmaması konusunda sürücüleri bilgilendirerek uyarılarda bulundu.

13 Mart Mahallesinde kurulan pazar yerinde denetimlerine devam eden zabıta ekipleri, sebze ve meyvelerin eldiven ile sosyal mesafe kuralına göre satılması konusunda uyarıda bulundu. Alışveriş merkezleri, marketler, lokantalar, çay bahçeleri, kafeteryalar gibi toplu olarak kullanılan alanları da denetleyen zabıta ekipleri, gerekli uyarıları yaptı.

Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Artuklu, Midyat ve Kızıltepe ilçelerinde 81 ticari taksi, 95 toplu taşıma aracı, 2 AVM, 5 lokanta, 4 berber, 5 market, 4 düğün salonu, 8 internet kafe, 1 semt pazarı ve 8 çay bahçesi olmak üzere 220 alanda denetim yapıldı.

                                                               Haber:(Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku