Dijital Medya Platformu

Hamzabey Yolu Tozdan Geçilmiyor

0 352

Mardin’nin Artuklu ilçesine bağlı Hamzabey mahallesi yolu yaklaşık üç yıldır asfaltla buluşmayı bekliyor. Hamzabey mahallesi sakinleri ise asfaltsız olan yollarının biran önce asfaltlanmasını istiyor.

Sıcak asfaltla kaplanacak umuduyla yaklaşık üç yıl önce aşınmış asfaltı sökülerek stabilize çalışmaları ve menfez giderleride tamamlanan Hamzabey mahallesi yolu bir türlü asfaltlanmıyor. Hamzabey mahallesi sakinlerinden Hüseyin Olgaç, sıcak asfaltla kaplanacak umuduyla yaklaşık üç yıl önce asfaltı sökülen yolun bir an önce asfaltlanması gerektiğini belirterek, oluşan toz tabakasından ve çukurlardan muzdarip olduklarını söyledi. Olgaç, “Zınnar bağlarının can damarı olan İzzet paşa mevkiinden başlayıp Hamzabey mehallesinde son bulan yaklaşık 15 km’lik yol daha önce asfaltlı olmasına rağmen asfaltı sökülerek toz duman içinde bırakıldı. 3 yıl gibi uzun bir süredir yol asfaltlanmadı.

Bu yolu her kullandığımızda arabamızı mutlaka yıkamamız gerekiyor. Bu yetmiyormuş gibi arabalarımız hurdaya döndü. Yolların tozlu oluşundan arabalarımızın camlarını açıp temiz hava alamıyoruz. Tozdan dolayı yola yakın bütün ağaçlar zarar görüyor. Çukurlar ise bunun cabası. İlçe merkezinden Vadisafa tarafına giden yolun hepsi asfaltlanmış olmasına rağmen bizim yöne doğru gelen yol ise tozdan geçilmiyor. Yağmur başlamadan bu yolun asfaltlanmasını istiyoruz. Kış mevsiminde bu yol çamur deryasına dönüşüyor. Mahalleli olarak bu durum bizleri gerçekten rahatsız ediyor. Yetkililerden bu duruma el atmalarını istiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku