Dijital Medya Platformu

Mahalle Sakinlerinden Yol Talebi

0 269


             Çıkan Yangın Yol Gerçeğini Ortaya Çıkardı
Geçtiğimiz hafta Kayacan ve Kötek mahalleleri arasında bulunan ağaçlık alanda çıkan yangında itfaiyenin zamanında müdahale edememesi, beraberinde bu mahallelerdeki yol yetersizliğini gündeme getirdi.

             Mardin merkez Artuklu ilçesi Kayacan ve Kötek mahalleleri arasında bulunan ağaçlık alanda çıkan yangında itfaiyenin zamanında müdahale edememesi, beraberinde bu mahallelerdeki yol yetersizliğini ve var olan yolların’da kullanılamaz halde olduğu gerçeğini ortaya çıkardı.
Kayacan ve Kötek mahalleleri arasında bulunan ağaçlık alanda çıkan yangının yol yetersizliğinden neredeyse evlerininde zarar görmesinden korktuklarını belirten mahalle sakinleri, bu yangınla birlikte her iki mahallemizde de yoların yetersiz ve eksik olduğunu, bu gibi afetlerde ulaşım noktasında zor anlar yaşayabileceklerini söyledi.

             Buradan geçen anayol dışında kalan bütün tali yolların bakımsızlıktan geçilemez halde olduğunu belirten mahalle sakinleri, “Geçtiğimiz hafta bir yangın falekatiyle karşı karşıya kaldık. Çıkan yangının alanda yol olmadığı için itfaiye ekipleri yetersiz kaldı. Güçlükle söndürülen yangın neredeyse evlerimize sıçrıyordu. Allah’tan can ve mal kaybı yaşamadık ama bu bölgede bulunan yüzlerce çam ağacı çıkan yangınla birlikte kül oldu. Bu durum bizleri ziyadesiyle üzdü. Bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması adına burada bulunan yolların gözden geçirilmesi, ulaşılmayan noktalarada yeni yolların yapılması yetkililerden istirhamımızdır” talebinde bulundular.

                                                             Haber :(Halil Yorğun)

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku