Dijital Medya Platformu

COVİD-19 Danışma Hattı Kuruldu

0 190

112 Acil Çağrı Merkezi Bünyesinde kurulan COVİD-19 Danışma Hattı, vatandaşların Koronavirüs ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabilecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün birçok insanın canına mal olan yeni koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili herkesin merak ettiği koronavirüs nedir, koronavirüsten nasıl korunur, koronavirüs semptomları nelerdir, koronavirüse yakalandım mı acaba gibi sorularla karşı karşıya kalan vatandaşlar kurulan COVİD-19 Danışma Hattı ile birlikte aklılardan geçen tüm sorulara cevap bulabilecek.

Bu gibi soruların vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaya başlanmasının ardından “COVİD-19 Danışma Hattı” sayesinde vatandaşların COVID-19 hastalığı, hastalıktan korunma yolları, korunmak amacıyla belirlenen 14 kural ile ilgili bilgilendirilmeleri de sağlayacaktır. Vatandaşların bu hastalık süresince karşılaştıkları sorunlar ile baş etme becerilerinin geliştirilmesine yönelik görüşmeler yapılabilecek.

Koronavirüs danışma hattı üzerinden hastalığın seyri ile ilgili bilgiler alabilecek ve vatandaşlarda görülen bulgular varsa bunları paylaşarak, yapılabilecekler noktasında gerekli olan tüm bilgiler alınabicek. Bu numara üzerinden destek alarak gerekli görüldüğünde sağlık birimine yönlendirme yapılabilecek.

Koronavirüs Danışma Hattı: 0535 307 12 94

Haber:(Halil YORĞUN)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku