Dijital Medya Platformu

Mardin İHH 250 İhtiyaç Sahibi Aileye Kurban Eti Dağıttı

0 194

Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Mardin İnsani Yardım Derneği tarafından il genelinde bulunan yaklaşık 250 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıtıldı.

Bu yıl ‘Kurban Rahmettir’ sloganı ile kurban faaliyetine devam eden İHH Mardin İnsani Yardım Derneği Mardin’de yaklaşık 250 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıttı. Kapı kapı dolaşılarak dağıtılan Kurban etleri ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.
Dağıtılan Kurban etleri hakkında açıklamalrda bulunan İHH Mardin İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu zor şartlarda gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar sonucunda Mardin’de bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzünü bir nebze olsun güldürdüklerini söylesi.
Timurağaoğlu, “Her zaman olduğu gibi rutin gıda ve temel yaşam malzemesi yardımlarını da sürdürüyoruz.

Bu görevi ifa ederken yoksul ve ihtiyaç sahibi aileleri, dul ve yetimleri öncelikli olarak addediyoruz. Bu yıl da emanet aldığımız kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. İHH olarak kurban paylarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken bireyler arasında bir kardeşlik köprüsünü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek maksadıyla büyük çaba sarf ettik, ediyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu yılda hayırseverlerin bağışları ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeyi başardık” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku