Dijital Medya Platformu

NUSAYBİN’DE MR HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI

0 177

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazı Nusaybin Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Kurulan bu cihaz sayesinde hastalar artık ilçe dışına çıkmadan Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi olabilecek ve her ay yaklaşık bin 500 hasta bu cihazdan faydalanabilecek.

115 bin nüfusa sahip olan ilçede bu güne kadar MR olmadığı için hasta ve hasta yakınları 45 kilometrelik yolu kat ederek, Mardin Devlet Hastenesinde MR hizmetinden faydalanıyorlardı. Nusaybin Devlet Hastanesine kurulan bu cihazla birlikte hasta ve hasta yakınları ikamet ettikleri ilçede MR hizmetinden çok rahat bir şekilde faydalanabilecekleri ifade edildi.

İlçede bu hizmetin verilmeye başlanmasıyla birlikte hasta ve hasta yakınlarının rahat bir nefes aldıklarını belirten Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Emin Ay, Nusaybinlivatandaşlar adına sağlıkta büyük bir yenilik olarak ifade ettiği MR cihazı için başta Salık Bakanlığı yetkililerine, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz’a gönülden teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ise Nusaybin Devlet Hastanesi 150 yatak kapasitesi ile ilçemize sağlık hizmeti vermektedir. Halkımızın yıllardır ihtiyaç duyduğu MR cihazını hastanemize kazandırdık. Şu anda deneme ve test çekimleri tamamlandı. Bu süreçte günlük ortalama 35 çekim yapıldı. Bundan sonraki süreçte günlük 70-80 arası çekim yapmayı düşünüyoruz. Çekimler günübirlik yapılacak ve üç günlük süre zarfında raporlar e-nabız yada hastanemizde kullanılmakta olan Panates sistemine düşecektir.

Hastanemizin ve bölgemizin kapasitesine göre de önümüzdeki yıllarda da hizmet alım modelimizi değiştirebiliriz. Şu andaki ihtiyaçlarımızın yüzde 95’ini karşılayan bir cihaz. Daha önce hastalarımızı başka yerlere yönlendirmek zorunda kalıyorduk. Şimdi hastalarımıza kısa sürede bu hizmeti sunuyoruz. Hastanemizdeki hizmet çeşitliliğini arttırarak, hastalarımıza daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarımız devam edecektir. İlçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Haber:(Halil YORĞUN)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku