Dijital Medya Platformu

Artuklu’da Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

0 148

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Artuklu’da elektrik direklerinden geçen enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmalarına devam ediyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) paydaşlığında yürütülen çalışmalar kayıp enerjiyi azgariye indirmek ve DEDAŞ’ın sorumluluk bölgesindeki şebekeyi güçlendirmek için yatırımlar devam ediyor.
Yapılan çalışmaların kadim tarihi olan bu şehrin genelinde çevre estetiğine uygun Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu (ASOP) yerleştirilerek, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağı ifade edildi.
Vatandaşlara kesintisiz ve kaliteli enerji sunabilmek adına yapılan bu çalışmalara süratle devam edildiği, yol ortasında kalan havai hatlı direkleri de yer altına alınarak, çevreye uyumlu ve güvenli bir enerji akışı sağlanması yönünde çalışmalar yapılıyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar merkez Artuklu ilçesi Şar mahallesinde tüm hızıyla devam ediyor. Bu gibi çalışmaların Artuklu’nun tüm mahallelerinde peyderpey devam edeceği, teknolojik altyapıya büyük önem verildiği, bu çalışma ile enerji güvenliği ve şebekede güç artışı sağlanırken, görüntü kirliliğinide önemli ölçüde ortadan kaldırıldığı gözlendi.

Vatandaşlar ise yapılan çalışmalardan yakınarak, “Malum, merkez Artuklu ilçesi tarihi ve turistik bir yer olması hesabıyla ikide bir sokakların kazılmasını doğru bulmuyoruz. Tek parça ferş taşıyla döşenen sokaklar kazıldıktan sonra çeşitli dolgu malzemesiyle kapatılıyor. Buda tarihi sokaklara yakışmayan çirkin görüntüler ortaya çıkıyor. Yetkililerden bu duruma çözüm bulmalarını istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Haber:(Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku