Dijital Medya Platformu

Eski vali Yaman’ın İsmi tek tek değiştiriliyor

0 72

Valiler kararnamesiyle merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın ismi eğitim yuvasından alındı. Okula, Kasımiye Ortaokulu ismi verildi.Vatandaşlar, eski ismi Hükümet Caddesi olan Mustafa Yaman Caddesi’nin de bir an öce Hükümet Caddesi olarak değiştirilmesini istiyor.

Milli Eğitim Bakan-lığı tarafından 2018 yatırım programına alınan 24 Derslikli Ortaokulu’nun ismi yetkililer tarafından alınan kararla Kasımiye Ortaokulu olarak değiştirildi. Böylece okul adı gerçek kimliğine kavuşmuş oldu. Okula tarihi bir mekanın ismi verilmesi memnuniyetle karşılandı.
Mardin Artuklu ilçesinde geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan 24 Derslikli Ortaokula asılan Vali Mustafa Yaman’ın tabelası indirilerek üzeri-ne Kasımiye Ortaokulu yazılı tabela asıldı. Yapılan bu değişiklik eğitim camiası ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Vatandaşlar, eğitim yuvası gerçek kimliğine kavuştu, bu okul adının değişmesine sebep olan ilgililere teşekkür ediyoruz diyerek, sevinçlerini dile getirdiler.

Merkez Artuklu ilçesi 13 Mart mahallesin-de yapımı tamamlanan ve halen eğitime açılmamış olan 24 derslikli Ortaokula dönemin valisi olan Vali Mustafa Yaman’ın ismi verilmişti. Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman isminin yazılı olduğu tabela vatandaşların itirazları üzerine geçtiğimiz günlerde indirilerek, bir süreliğine eğitim yuvası isimsiz bırakılmıştı.
Öte yandan geçtiğimiz günlerde İstasyon Mahallesinde bulunan spor kompleksi üzerindeki Mustafa Yaman isminin yazılı olduğu tabela da indirilmişti.

Haber:(Halil Yorğun)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku