Dijital Medya Platformu

Mardin’in Kanayan Yarası ‘ÇEVRE YOLU’

0 63

Mardin’in gündemini uzun zamandır meşgul eden Çevre Yolu sorunu bir türlü çözümlenmiyor. Halk bu durumdan ne kadar yakınıyor olsa da tozlu raflarda bekletilen proje bir türlü hayata geçirilmiyor. 

Mardin’de yaklaşık 10 yıldır yapılması planlanan çevre yolu projesi sekteye uğradığı için birçok yatırımın ve hizmetin aksamasınada neden oluyor. Yıllardır bürokratik engellere takılarak bekletilen çevre yolu projesi şehrin sıkışıp kaldığı, nefes alamada zorlandığı tek ve dar caddelerden kurtulmak istiyor.

Mardin’de ki ulaşım sorununda önemli bir rahatlamayı sağlayacak olan çevre yolu projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte yaşanan can ve mal kayıplarının da önüne geçilmiş olacak. Şehrin kanayan yarası olan çevre yolu projesine ne zaman başlanacağı ise vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Çevre Yolu’nun hayata geçirilmesiyle birlikte şehrin kaderi bile değişeceğini belirten vatandaşlar, “Mardin bölgesinde inanç turizmi açısından kilit bir noktada yer alıyor. Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistler ulaşım konusunda büyük zorluklar yaşıyor.

Şehir olarak mevcut yollarımız trafiği kaldırmıyor. Şehir merkezinden geçen devasa araçlar, çoğu zaman trafik sıkışıklığınada neden oluyor. Ağır tonajlı araçların hepsi buradan geçiyor.

Bu araçlar bir taraftan trafiği kilitlerken, bir taraftanda şehri zehirliyor. Ağır tonajlı araçların buradan alındığı takdirde şehir trafiğinde ciddi manada bir rahatlama sağlayacaktır.

Bu nedenle çevre yolunun biran önce açılması gerekiyor. İnanç turizmi açısından büyük önem taşıyan Mardin’de çevre yolu olmaması gerçekten üzücü bir durumdur. Sürekli gündemi meşgul eden ama bir türlü çözüme kavuşmayan çevre yolu sorunumuzu yetkililerden acilen talep ediyoruz” açıklaması yapıldı.

Haber :(Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku