Dijital Medya Platformu

Artuklu Üniversitesi’nden İddialara cevap

0 44

Mardin Artuklu Üniversitesi, Basında Çıkan Haber ve Söylentilere İlişkin bir Açıklama yayınladı.

Yapılan Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Üniversitemizde yapılmakta olan bir inceleme ile ilgili olarak son günlerde bazı haber sitelerinde yer alan haberlere dair kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Halen devam etmekte olan ve Yükseköğretim Kurulu tarafından yürütülen bir inceleme ile ilgili bazı medya organlarında yer alan haber ve yorumların, iyi niyetten uzak, kurumu ve çalışanlarını yıpratmayı hedef alan, iddiaların sahipleri tarafından tasarlanmış “özel” ve “kasıtlı” olmasının yanında, uydurma ve asılsız olduğu açıktır.

Yükseköğretim Kurulu, yapısı, işleyişi ve şeffaflığı gereği kendisine gelen her türlü şikayeti, açıklığa kavuşturmak üzere işleme koymaktadır. Mevcut inceleme de böyle bir şikayet üzerine gerçekleştirilmektedir. İnceleme sonucunda haberlere konu olan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkacaktır. Buna rağmen inceleme sonucu beklenmeden sansasyonel bir şekilde ve incelenme sonuçlanmış gibi basın üzerinden bu şekilde sunulması; üniversite tercihlerinin yapılıp kayıtların alınacağı bu günlerde, üniversitemize öğrencilerin teveccühünü azaltacak bir girişim olarak üniversitemiz kadar şehrimizi de hedef almaktadır.

Zamanlaması, sunumu, kurgusu açısından organize bir haber olduğu açıkça belli olan, iyi niyetten yoksun söz konusu haberlere, kamuoyunun itibar etmemesi, üniversitemizde şevkle ve azimle sürdürülmekte olan eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalara odaklanılması gerektiği önemle arz olunur.”bilgilerine yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku