Dijital Medya Platformu

Mardin’in Üç İlçesinde Geniş Kapsamlı Elektrik Kesintisi

0 29

Dicle Elektrik AŞ Mardin İl Müdürlüğü Kızıltepe Dargeçit ve Derik ilçelerinde bulunan trafolarda bakım onarım yapılacağından bu ilçelere bağlı yaklaşık 108 merkez ve kırsal mahallesinde elektrik kesintine gidileceği bildirdi.

DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kızıltepe Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F1 Çetinler, F4 Akdoğan, F9 Şenyurt, F12 Karaburun, Dikmen-1 Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F5 Arıklı, F6 Yayıklı, F8 Boğaziye, F9 Ulaşlı, F10 DikmenF13 Yumurcak ve F15 Bozhöyük enerji nakil hatlarında Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Kızıltepe’nin Akalın, Aktepe, Akziyaret, Altıntoprak, Aslanlı, Ataköy, Demirler, Doyuran, Elmalı, Erikli, Eşme, Fındıktepe, Güçlü, Hocaköy, Kılduman, Saruhan, Tanrıverdi, Yüksektepe, Çamlıdere, Çaybaşı, Çağıl, Çetinler, Arıklı, Bağrıbütün, Bozhöyük, Büyükayrık, Göllü, Karabent, Kaşıklı, Küplüce, Küçükayrık, Kilimli, Odaköy, Sürekli, Tatlıca, Tıraşlı, Tosunlu, Yamaç, Yayıklı, Yumurcak, Şenyurt Aktulga, Akyazı, Akyüz, Arakapı, Arıtepe, Barış, Başak, Bektaş, Beşdeğirmen, Beşik, Büyükboğaziye, Büyüktepe, Damlalı, Demet, Demirci, Dora, Doğanlı, Düğürk, Dikmen, Esenli, Günlüce, Hacıyusuf, Hocaköy, Tarlabaşı, Timurçifliği, Ulaşlı, Uzunkaya, Yamanlar, Yarımca, Yolaldı, yoncalı, Yurtderi, Çakır, Çanaklı, Çıplak, Çimenli, Örencik, Ülker, İkikuyu, İkizler, İnandı, Akdoğan, Alakuş, Arıklı, Atmaca, Büyükboğaziye, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Konuklu, Köprübaşı, Odaköy, Ofis, Otluk, Taşlıca, Çatalca ve Çıplak Mahalleleri ile Derik İlçesinin; Karaburun, Kovanlı, Atlı, Kanatlı, Kovalı ve Kutluca Mahalleleri elektrik kesintisinden etkileneceği ifade edildi.

Ayrıca Dargeçit İlçe Merkezi TR-27 trafosunda ket ekibi tarafınca yürütülecek tesis çalışmaları sebebiyle Perşembe günü 10:00-16:00 saatleri arasında güvenlik amaçlı elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Dargeçit İlçesinden; Bahçebaşı, Safa, Saray ve Tepebaşı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Mardin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada elektrik kesinti yapılacak saatler arasında vatandaşların tedbir almalarını istedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku