Dijital Medya Platformu

MAÜ Genel Sekreterlik Makamında Görev Değişimi

0 47

Mardin Artuklu üniversitesi genel sekreterlik makamında görev değişikliğine gidildi. Daha önce genel sekreterlik görevini yürüten Mustafa Öztürk’ün görevinden ayrılması üzerine yerine Öğr. Gör. Ömer Murat Öter getirildi.

Eski genel sekreter Mustafa Öztürk’ün görevden ayrılmasının ardından çıkan ithamlar ve söylentiler üzerini Öztürk, yazılı basın açıklaması yayınladı. Öztürk açıklamasında;
Gerek bazı medya kuruluşlarında ve gerek bazı çevrelerde genel sekreterlik görevinden istifa etmemle ilgili yanlış anlamalara yol açacak düşüncelere engel olmak ve işin hakikatini ortaya koymak için bu açıklamayı yapmam gerektiğini söyledi.

Mardin Artuklu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile 2015 yılından bu yana üniversitemize ve şehrimize katkı sağlamak amacıyla sivil toplum ve akademik çalışmalar düzeyinde verimli bir işbirliğimiz olduğunu aktaran Öztürk, “Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın rektör olarak atanmasıyla birlikte üniversitemizin genel sekreterlik görevine getirildim. Beraber çalıştığımız bir yıllık süre zarfında üniversitemize kurumsal kimlik kazandırmak, harabeye dönmüş akademik ve idari yapıyı bir düzene koymak adına çok başarılı çalışmalara imza attık. Fakat geçen bir yılın ardından, ileriye dönük planlamalardaki bakış farklılıkları ve belli tasarruflardaki uygulama tarzları sebebiyle rektör hocamızdan müsaademi isteyerek istifamı sundum. İstifa ettiğim görev boşluk kaldırmayacağından yine benim bizzat yaptığım öneriyle Öğr. Gör. Ömer Murat Öter, vakit geçirilmeden genel sekreterlik görevine atandı” dedi.

Açıklamasını devamında Öztürk, “Belirttiğim gerekçeler dışında herhangi bir istifa nedeni söz konusu olmayıp bazı kaynaklarda belirtildiği gibi ihale veya başka bir akçeli işle ilgili bana yöneltilen bir soru ve soruşturma da bulunmamaktadır. Daha önce genel sekreterlik göreviyle beraber yürüttüğüm ve uzmanlık olanım olan TÖMER (Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi)’deki müdürlük görevime devam etmekteyim. Hatta ilerleyen süreçte akademik alanda Rektör hocamızın tevdi edeceği başka görevler olursa, bu görevleri de iştiyakla üstleneceğimi ifade eder, ilgilenenlere saygılarımla arz ederim” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku