Dijital Medya Platformu

MSFD, Sağlık Çalışanlarına Fotoğraf Eğitimi Verecek

0 84

Mardin’de birçok sanat alanında çalışmalar yürüten Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği bu kez sağlık çalışanlarınıda unutmadı. Avrupa Birliği Sivil Düşün Proğramı kapsamında hazırladığı projeyle 30 sağlık çalışanına teorik ve pratik temel fotoğrafçılık eğitimi verecek.

Kurulduğu 2018 yılından bu yana sanat alanında birçok başarıya imza atan Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği yola çıktığı sosyal sorumluluk projeleriyle özellikle genç, çocuk, kadın ve dezavantajlı bireyleri kitle hedef alarak, çalışmalarını yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversite, öğrenci toplulukları ve farklı Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde oldu.

Pandemi sürecinde salık çalışanlarına moral ve motivasyon açızsından önemli bir çalışma başlattıklarını belirten Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız; Mardin, Midyat ve Kızıltepe Devlet Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları ile temel fotoğrafçılık eğitimi başlattıklarını söyledi.

Fotoğrafın geçmişten günümüze yolculuğunun da anlatıldığı eğitimde kursiyerler pandemi sürecindeki edinimlerini ve zorluklarını bir nebze olsun unutarak sanat yolculuğuna çıktıklarını ifade eden Sakız, ” Bu çalışma sonucunda kursiyerlerin pratikte çektikleri fotoğrafları Artuklu ve Midyat ilçelerinde serğileyeceğiz. Covid-19 salgını nedeniyle gerekli olan önlemleri aldıklarını ve tüm senaryolara hazır olduklarını kaydetti.
Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinden Sevtap Baran da Ulusal bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen derneğin fotoğraf alanında önemli başarılara imza attıklarını, sanatın her safhasında yer almak adına önemli girişimlerde bulunduklarına dikkat çekti.

Eğitime katılan kadın kursiyerlerden Leyla Tunç ise pandemide madden ve manen ağır bir süreçten geçtiklerini, bu projeyle hem meslek alanında kalifiye olmayı hem de olumsuz psikolojiden uzaklaşmayı hedeflediğini belirtti. Kursiyerlerden sağlık çalışanı Veysel Ay’da paramedik olarak görev yaptığını, pandemi sürecinde iş yüklerinin arttığını, zor bir süreçten geçtiklerini ve bu projeyle sanat alanında kişisel gelişimine destek almak istediğini dile getirdi.

Haber: (Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku