Dijital Medya Platformu

MAÜ’de Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

0 49

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı Mardin Artuklu Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı yapılan oturumlarla gerçekleşti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Özel Yetenek Sınavı ilk defa yoğun başvuru nedeniyle aynı günde iki ayrı oturum halinde yapıldı. 1. Oturum sabah saat 11.00’de başlarken, 2. Oturum öğleden sonra saat 14.00’da başladı. Yaklaşık iki saat süren oturumlarda öğrenciler en güzel çizimi yapabilmek için birbirleriyle yarıştı.

368 öğrencinin ter döktüğü sınavda adayların sınavdan en az bir saat önce sınav yerinde bulunmaları ve sınava girerken yanlarında geçerli bir kimlik belgesi ve online başvuru sonrasında aldıkları sınav giriş belgesinin renkli çıktısını getirmeleri istendi. Sınava giren adaylar, duralit ve resim kağıdı dışında gerekli çizim araç ve gereçleri olan kalem, silgi, ataç, kalem açacağı gibi malzemeleri beraberinde getirmeleri zorunlu kılındı.

Ayrıca bina girişinde öğrencilerin ateşi ölçülerek dezenfektan dağıtılırken sınav esnasında ise sosyal mesafeye özen gösterildi. Adaylara sınava maskeli girmeleri ve sınav süresince maskelerini çıkarmamaları uyarısı yapıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Özel Yetenek Sınav sonuçları 28 Ağustos Cuma günü açıklanacak.

Haber: (Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku