Dijital Medya Platformu

95 Bölgede Elektrik Kesintisi Uygulanacak

0 53

Dicle Elektrik AŞ Mardin İl Müdürlüğü Midyat, Savur, Dargeçit, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinde bulunan trafolarda bakım onarım yapılacağından bu ilçelere bağlı yaklaşık 95 merkez ve kırsal mahallesinde elektrik kesintine gidileceği bildirdi.

DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Midyat İlçesi DM kabini barası ile irtibatlı Şenköy hattı üzerinde bulunan Gelinkaya’da bulunan modülerde bakım-onarım çalışması sebebiyle Cumartesi günü 13:30-17:00 saatleri arasında güvenlik amaçlı elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Acırlı, Düzgeçit, Erişti, Gelinkaya, Harmanlı, Sarıkaya, Söğütlü, Tepeli, Ziyaret, Çamyurt, Çavuşlu, Alagöz, Başyurt, Doğançay, Eğlence, Gülgöze, Güngören,Güven, Oyuklu, Pelitli, Turgalı, Yayvantepe, Yenice, Çandarlı, Çayırlı ve Üçağıl Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Savur İlçe Ana KÖK binasında bulunan hücrelerde bakım-onarım çalışmaları yürütüleceğinden Cumartesi günü 09:00-12:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacak mahalleler; Akyürek, Armutalan, Bağyaka, Başağaç, Başkavak, Bengisu, Dereiçi, Durusu, Erkuran, Gölbaşı, Harmantepe, Kaplan, Kayacıklar, Kayatepe, Kırbalı, Koşuyolu, Ormancık, Safa, Sancaklı, Seydin, Sürgücü, Tokluca, Yaylayanı, Yenilmez, Üçerli, Üçkavak ve İçören Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Mardin İli PS-4 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F1 Dargeçit ve F2 İdil enerji nakil hatlı direklerde bakım-onarım çalışmaları yürütüleceğinden; Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacakt Bu çalışma doğrultusunda Dargeçit İlçesinden; Akyol, Akçaköy, Alayunt, Altınoluk, Altıyol, Bahçebaşı, Batur, Baysun, Bağözü, Belen, Bostanlı, Değerli, Gürgen, Gürışık, Ilısu, Karabayır, Karakaya, Kılavuz, Kısmetli, Korucu,Kumdere, Kuşluca, Ormaniçi, Safa, Saray, Süçatı, Sümer, Tavşanlı, Temelli, Tepebaşı, Ulaş, Yanılmaz, Yoncalı, Çatalan, Çatalçam, Çavuşlu, Çelikköy, ve Çukurdere Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Yeşilli İlçeside ise Cumartesi günü 09:30-13:00 saatleri arasında güvenlik amaçlı Bahçebaşı, Bülbül, Gül, Karşıyaka, Sancar, Tepebaşı, ve Uzunköy

Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Mardin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada elektrik kesinti yapılacak saatler arasında vatandaşların tedbir almalarını istedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku