Dijital Medya Platformu

Mardin’de Muhtaçlara Ev Eşyası ve Gıda Yardımıyla Umut Oldular

0 38

Kurulduğu günden beri insani yardım alanında daima sahada olan Mardin Umut Kervanı Ağustos ayı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yetim, mağdur, muhtaç ve mültecilere yardımlarını sürdüren dernek Ağustos ayının içinde olduğumuz haftada yüzlerce yetim ve muhtaç yüzü sevindirdi.

Konu ile ilgili açıklama yönetim kurulu başkanı Fatih AKMAN “Hamdolsun Mardin Umut Kervanı olarak Mardin’de yetim ve muhtaçlar için umudu yeşertmeye devam ediyoruz. Ağustos ayında da yüzlerce bireye umut olduk. Bu kapsamda bu hafta içerisinde onlarca bireyin barındığı Artuklu’nun merkez mahallelerinde evlerinde hiçbir şeyi olmayan 5 aileye hayırseverlerin bize ulaştırdığı halı, battaniye, her tür mutfak eşyası ve perde verildi. 3 muhtaç aileye nakdi yardım yapıldı. 2 muhtaç ailenin eviyse baştan sona döşendi, dedi.

Akman, ayrıca yetim ve muhtaçlara gıda paketlerini dağıttıklarını belirtikten sonra hayırseverlere teşekkür etti.

“Allah’a yüzbinlerce kez hamd olsun ki yetim ve muhtaç ailelerimize bu ay da gıda paketlerimizi ulaştırdık. Artuklu, Yeşilli ve Nusaybin’deki onlarca yetim ve muhtaç aileye gıda paketi ulaştırmamıza vesile olan hayırseverlerden Allah razı olsun. Allah’ın izniyle hayırsever kardeşlerimiz olduğu müddetçe bu iyilik kervanı dur durak bilmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya devam edecektir.”

Haber:(Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku